Lider Demokratskog fronta (DF) Andrija Mandić opravdava maltretiranje crnogorskih poslanika na srpskim granicama, objašnjavaju ći da je to “prirodan, nacionalno i državno odgovoran” postupak srpskih vlasti nakon što je Skupština Crne Gore usvojila Rezoluciju o genocidu u Srebrenici.
Komentarišući posljednji slučaj, kada je poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Dragica Sekulić zadržana na granici Špiljani, a nakon čega je protiv nje podnijeta krivična prijava zbog posjedovanja šest bromazepama, Mandić je rekao da jne morala da računa na takav slijed događaja.
– Ona je 2006. godine glasala da živi u dvije odvojene države. Ona je glasala da živi odvojeno od svoje bake u Nišu i morala je računati na posljedice, na neke dodatne provjere na granici ako u nezavisnoj Crnoj Gori nastavi sa anti-srpskom politikom. To je prirodno, nacionalno i državno odgovorno – rekao je Mandić, gostujući na TV Pink.
Podsjetio je da su on i ostale lidere DF-a Milan Knežević i Nebojša Medojević zaustavljeni u maju na albanskoj granici, da ih je policija temeljno pretresla otvoreno saopštila da imaju problem sa njim.
– Mi smo shvatili poruku koju je željela da nam prenese albanska policija i mi smo se vratili u crnu Goru i napisali protestno pismo Ambasadi Albanije i dobili odgovor. Govorim o tome koliko su Albanci nacionalno odgovorni zbog činjenice da mi sva trojica podržavamo opstanak južne srpske pokrajine u Srbiji i zalažemo se za teritorijalni integritet Srbije. U Albaniji prema nama iskazuju mnogo gori odnos od onoga koji poslanici, koji su podržali jedan sramni akt, doživljavaju tokom pretresa na granici sa Srbijom – smatra Mandić.
On je istakao da se više pažnje posvećuje tome što je na granici zadržan poslanik koji je glasao za Rezoluciju o genocidu u Srebrenici, nego predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću protiv koga je Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo optužni prijedlog zbog izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje,
– Taj skandal sa optužnim prijedlogom i napadom, a čiji je uzrok anti-srpska Rezolucija je još jedna vrsta novog pritiska. Ali više se pažnje posvećuje tome što je na granici Srbije zadržan neki poslanik koji je glasao za tu Rezoluciju i koji je prošao temeljnu provjeru na samoj granici zbog anti-srpskog čina, nego što je priča o Marku koji je nevino optužen i što režim ima namjeru, odnosno trule daske u pravosuđu, da nanase veliku štetu ne samo Marku, nego cjelokupnom srpskom narodu na ovom prostoru – zaključio je Mandić.pobje