Za svačiji džep – tim riječima najbolje je opisati mobilni koji želim da vam predstavim.
Samsung je svojim modelima Z Flip 3 telefona pronašao kompromis između „treba mi osvježenje“ i „preskupo mi je to“. Kombinacijom performansi i manekenskog izgleda, ovaj mobilni nikoga ne može da ostavi ravnodušnim. Uz to, osjećaj sklapanja telefona na kraju razgovora je nešto što pruža jedinstven osecaj. Još ako treba nekome da je spustite uz sočnu psovku, doživljaj bude kompletniji.
Za početak najbitnije najbitnija informacija – Z Flip 3 je od svojeg prethodnika jeftiniji za oko 40 posto. Slatko. Takođe, paleta boja jeste nešto čime ova serija može da se pohvali. Aluminijumski frejm je tu (nadam se – još dugo). Staklo je unaprijeđeno sa Gorilla Glass 6 na Gorilla Glass Victus. Kada na to dodamo i IPX8 sertifikat otpornosti na vodu, bude to čudo neviđeno.
Jedna od najbitnijih promjena jeste povećanje dimenzija sekundarnog ekrana za notifikacije u položaju sklopljenog telefona. Sada je taj ekran povećan sa 1.1 inča i 112×300 piksela došli smo do Super AMOLED ekrana dijagonale 1.9 inča i rezolucije 260×512 piksela – pa sada lijepo možemo vidjeti obaveštenja na sekundarnom ekranu, novu poruku, obaveštenje o trenutnoj temperaturi i svega onoga što podesite kao korisnik. Poseban napredak je napravljen kada je u pitanju selfi kamere – korišćenje glavne kamere ovog telefona kako bi napravili selfi dok je telefon u položaju zatvorenog kućišta je super stvar. Hvala, Samsunže.
Dynamic AMOLED displej sa osvježenjem od 120Hz, 1200 nita osvjetljenjem i spomenutom zaštitom (zaštita je najbitna), pružiće vam pravi užitak. Ako volite da džarate PUBG, jedini problem će biti čiteri, ali uvijek možete da opsujete i preklopite telefon. Kvalitet prikaza je na onom nivou na koji smo navikli kada je Samsung u pitanju. Zaboravih da napomenem da je dijagonala primarnog displeja 6,7 inča.
Je li vam čudno što na snimku nema piva iako ga je opet Aco radio? Pokvario se nešto.
Hardver na ovom telefonu je zaista moćan. Snapdragon 888 u kombinaciji sa 8GB RAM-a i 128 GB brze UFS 3.1 memorije, neće vas iznevjeriti. Stiže sa baterijom od 3300mAh. Možda vam zvuči malo, ali nije ovaj cifra uopšte rđava u praksi. Baterija mu ima visoku toleranciju na potrošnju. Podržava i bežično punjenje, što je bila karakteristika i njegovog prethodnika. Novina je to što podržava i reverzibilno punjenje drugog uređa, tako da možete, ako odlučite, od svojih 3300 mAH nekome da poklonite koju stotinu. Kako kažu – bogat si onoliko koliko si dao. Rođendan mi je 26. avgusta.
Sa kamerama je identičan utisak kao sa ostatkom ovog uređaja. Veličina senzora od 12MP učiniće da zabilježite sve što vidite golim okom, sa identičnim bojama, samo što ovdje možete i da zumirate. Kao i na Z Fold 3, portretni mod čuda čini. Govorim o dnevnim fotografijama, ali ništa slabije neće biti ni noću.
Pored glavne, posjeduje i širokougaonu kameru, takođe od 12MP. Selfi kamera je veličine 10MP, zavidnog kvaliteta i fantastične reprodukcije boje. Posjeduje mogućnost i šireg kadra, pa vam neće biti tijesno čak i ako su u pitanju grupne selfi fotografije.
Posebno me je oduševila stabilizacija u video modu. Snimci su fluidni, maksimalno stabilizovani, punog kvaliteta i sa fantastičnim bojama, tako da vam nije potreban gimbal.
Čudo neviđeno koje je za svačiji džep, kada ga preklopite, opravdaće floskulu ‘otrov se čuva u malim bočicama’, samo što ova bočica može da naraste. Biznis klasa gejming performanski sa sočiva profesionalnog kvaliteta, zadovoljiće sve vaše potrebe.
P. S. Da podsjetim – moj rođendan je 26. avgusta.