Nevjerovatan podvig 1988. godine napravila je Krista Luding (DR Njemačka), kasnije Rotenburger, osvajanjem medalja na zimskim i ljetnim Olimpijskim igrama. Luding je prvo u Kalgariju u brzom klizanju osvojila u zlato (1.000 metara) i srebro (500 metara), a potom u Seulu u biciklističom sprintu srebro. Prvu olimpijsku medalju Krista Luding osvojila je u Sarajevu 1984. godine kada je u brzom klizanju na 500 metara bila šampionka. Ona je prva takmičarka u istoriji sa osvojenim medaljama na dva olimpijska takmičenja u jednoj godini.
Krista Luding je i u bogatoj takmičarskoj karijeri, osam medalja sa svjetska šampionta u brzom klizanju, a tome je dodala i šest trofeja sa Svjetskog kupa…
Turčin Naim Sulejmanoglu (pero kategorija), trijumfovao je u Seulu dizanju tegova postavivši tri svetska rekorda – trzaju (152, kg) izbačaju (190 kg) i bijatlonu (342,5). U Seulu bi osvojio zlato i u lakoj kategoriji u kojoj je pobijedio Joakim Kunc (340 kg) iz DR Njemačke. Sulejmanoglu (60 kg) je bio visok samo 1,47 m, ali je prvi dizač tegova u istoriji koji je na jednom takmičenju podigao tri svoje težine.
Sulejmanoglu je rođen u Bugarskoj kao Naim Sulejmanov iz koje je emigrirao 1986. godine nakon trijumfa na Svjetskom prvenstvu u Istambulu. U karijeri je osvoji sedam titula svjetskog šampiona i tri olimpijska zlata (Seul, Barselona i Atlanta). U Seulu je podigao čak 30 kilograma više od drugoplasiranog Bugarina Stefana Torupova.
Olimpijske igre u Meksiko sitiju 1968. godine obilježilim su atletičari… Najvrijedniji rezultat Olimpijskih igara postigao je Bimon. Njegovih 8,90, je za 55 cantimetara bio bolji rezultat od tadašnjeg svjetskog rekorda. Bimon je prilikom skoka doskočio u pješčani prostor gdje više nije bilo oznake za dužinu. Sudije su u nevjerici mjerile nekoliko puta i na kraju se na semaforu pojavio rekord koji je bio na snazi pune 23 godine. Oboren je na Svjetskom prvenstvu 1991. godine. Amerikanac Majk Pauel (8,95) je trijumfovao u Štutgartu, a bolji rezultat od Bimona do danas ostvario je još samo njihov zamljak Karl Luis (8,92) na istom takmičenju.
Samo pola minuta kasnije prepunim olimpijskim stadionom zavladao je tajac – Amerikanac Li Evans (43,86) trijumfovao je u trci na 400 metara u vremenu novog svjetskog rekorda. Rekord Evansa odoljevao je do 1988. godine. Na mitingu u Cirihu oborio ga je Amerikanac Hari Bač Rejnolds (43,29). Sve tri medalje na 400 metara osvojili su tada Amerikanci Evans, Lari Džejms i Ronald Frimen. Oni su prilikom proglašenja pobjednika izašli su na pobjedničko postolje sa crnim beretkama na glavi i uzdignutom desnom pesnicom u znak protesta protiv rasne diskriminacije u SAD. Evans je umro 20. maja ove godine. U Štafeti SAD Frimen, Džejms, Evans i Vinsent Metjus (2:56,16) postavili su svjetski rekord koji je ostao na snazi do Olimpijskih igara u Seulu 1988. godine kada su ga prvo izjednačili, a potom i oborili Daniel Everet, Stiv Luis, Kevin Robinzin i Rejnolds.